Piestany-TP-il-250Kúpele Piešťany otvorili brány päťhviezdičkového wellness-relaxačného centra, ktoré ponúka luxusnú a modernú relaxáciu v historickej atmosfére. Brány nového wellness-relaxačného centra, v časti kúpeľného domu Irma spojeného s päťhviezdičkovým hotelom Thermia Palace, sa otvorili 15. júna 2019. Investorom sú Slovenské liečebné kúpele Piešťany a.s.. Návštevníkom je k dispozícii vodný svet s vnútorným a vonkajším bazénom s termálnou vodou, priestranná veľká vírivka, ale aj saunový svet s parnou, fínskou, infra saunou, zážitkovými sprchami, sprchou s imitáciou tropickej burky, tepidáriom a odpočinkovými plochami s výhľadom do hotelovej záhrady. Celoročnú prevádzku vonkajšieho bazéna zabezpečí termálna voda a vyhrievaná dlažba v jeho okolí.

Podľa slov generálneho riaditeľa SLKP a.s., Andreasa Schustera, dosiahli celkové náklady na výstavbu a zariadenie takmer 4 milióny Eur. Výstavba trvala približne 7 mesiacov, podľa návrhu medzinárodného tímu architektov, slovenského Ing. Arch. Maroša Vargu a rakúskeho Ing. Arch. Christiana Hoppe. Interiérový dizajn nového wellness centra vytvorila Nathalie Rottenburg, senior architektka španielskej spoločnosti Hospitality Interior Design Projects.

Projekt bol dokončený pod dohľadom Krajského pamiatkového úradu Trnava. Hosťom prvého päťhviezdičkového hotela na Slovensku je k dispozícií nové priestranné wellness centrum na ploche 1200 m2. Konštrukčne veľkoryso postavené wellness centrum s denným svetlom a vonkajšími terasami poskytuje nerušený výhľad do nádhernej záhrady hotela Thermia Palace.

Piestany-TP-bazen-250Návštevníkom je k dispozícii vodný svet s vnútorným a vonkajším bazénom s termálnou vodou, priestranná veľká vírivka, ale aj saunový svet s parnou, fínskou, infra saunou, zážitkovými sprchami, sprchou s imitáciou tropickej burky, tepidáriom a odpočinkovými plochami s výhľadom do hotelovej záhrady. Celoročnú prevádzku vonkajšieho bazéna zabezpečí termálna voda a vyhrievaná dlažba v jeho okolí.

Z pôvodného interiérového vybavenia sa zachoval historický sušiak na plachty z roku 1917, ktorý je umiestnený v sklenenej vitríne v oddychovej zóne s pohodlnými posedeniami pri stoloch. Vitráže nad bazénom odkazujú na secesnú výzdobu hotela Thermia Palace a liečebného domu Irma a sú autorským návrhom španielskej dizajnérky Nathalie Rottenburg z Madridu. V atriu sa zachovala studňa s pôvodnými, viac ako storočnými oceľovými konštrukciami. Zaujímavým prvkom sú tiež podsvietené jantárové steny.

Z nového wellness centra sa ľahko dostanete do kúpeľného domu Irma, kde si môžete dopriať relax v unikátnom piešťanskom bahnisku alebo zrkadlisku, masáže a ďalšie liečebné, relaxačné alebo beauty procedúry.

Piestany-TP-room-250Nad priestorom wellness centra bolo vybudovaných ďalších 6 izieb a apartmán, ktoré rozšíria kapacitu hotela Thermia Palace. Nové izby majú priestrannú terasu s pekným výhľadom na vonkajší bazén a hotelovú záhradu.

Nové luxusné wellness centrum je súčasťou päťhviezdičkového secesného hotela Thermia Palace so 118 izbami, kaviarňou, konferenčnými miestnosťami a nádhernou reštauráciou, v ktorej sa nachádza originálny obraz Alfonza Muchu. Hotel s kúpeľným domom Irma je situovaný v prekrásnom prostredí kúpeľného ostrova v Piešťanoch. Piešťanské horúce minerálne pramene s vysokým obsahom sírovodíka, vápnika a horčíka boli známe a využívané už za čias pobytu starých Rimanov na našom území. Hotel Thermia Palace s kúpeľným domom Irma je otvorený od roku 1912 a v roku 2006 sa stal prvým päť hviezdičkovým hotelom na Slovensku.

Informácie a kontakt:
Slovenské liečebné kúpele Piešťany, a.s.
Winterova 29 921 29 Piešťany, Slovenská republika
Tel.: +421 33 775 7733
Fax: +421 33 775 2528
E-mail: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript
www.kupelepiestany.sk

Piestany golf-250Na druhém konci Kúpelného ostrova (necelý kilometr od Hotelu Thermia Palace) je pohodové 9jamkové hřiště Golf & Country Clubu Piešťany s parem 34, na kterém se – i když by vám mělo zabrat jen hodinu a půl – nudit nebudete.
Ve všední dny se platí za hru na devět jamek 25 euro, muži starší 60 let mají 10% slevu a parkování na ostrově vás za celou dobu bude stát jen 1 euro (ceníkově stojí parkovné 3 eura za první hodinu plus 1 euro za každou další).

Více o golfu v Piešťanech ZDE
https://www.golfpiestany.sk/


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...